003 Narzędzie obwiedni, cisza i solo

Wykorzystując narzędzie obwiedni w programie audacity możemy między innymi uzyskać efekt płynnego przejścia pomiędzy dwoma piosenkami. Przygotuj trzy swoje ulubione utwory muzyczne i wytnij z każdego z nich po 20 sekund (twoim zdaniem najlepszych) i połącz w jeden 60 sekundowy stosując przejścia jak na rysunku poniżej (czas wyciszania 2 sekundy, reszta utworu w normalnej głośności). Jeśli uznasz, że względów estetycznych powinno się utwór obciąć troczę wcześniej lub później - zrób to.


Zadanie 1.
Używając mikrofonu dograj dodatkowe ścieżki, w których przedstawisz tytuł utworu i wykonawcę w trakcie ich trwania (pierwszy utwór - komentarz w lewym kanale, drugi w prawym, trzeci w obu). Wyeksportuj gotowy materiał do formatu mp3 i umieść na swojej kolejnej podstronie internetowej (w dziale klasa 2) z odpowiednim opisem i grafiką pokazującą cały projekt.

Zadanie 2.
Zapoznaj się z efektami dostępnymi w programie. Użyj ich i stwórz niepowtarzalny sygnał dźwiękowy powiadamiający o nadejściu sms-a i zainstaluj go w swoim telefonie. (umieść go również na swojej stronie).Jeżeli mamy w jednym projekcie kilka ścieżek dźwiękowych w tym samym miejscu osi czasu i chcemy posłuchać jednej z nich lub kilku wybranych możemy skorzystać z przycisków Cisza i Solo. Przycisków tych możemy używać jednocześnie w kilku ścieżkach.Podsumowując: na twojej stronie (nazwa podstrony - "Narzędzie obwiedni, cisza, solo") powinien się znaleźć:
  • plik mp3 z zadania pierwszego razem z grafiką przedstawiającą kompletny projekt (max. szerokość grafiki 1000 pikseli),
  • plik mp3 z zadania drugiego.

Krótki przewodnik przygotowany przez fundację nowemedia.